S posuvnými dveřmi vznikají prosvětlené prostory, které navazují na okolní přírodu.

Vysoce tepelně izolované posuvné a shrnovací dveře z hliníku či plastu otvírají nové dimenze: ze zimní zahrady lze vytvořit rozšířený obytný prostor – společně se zahradou, balkónem a terasou. Díky extrémní stabilitě hliníku je možné realizovat konstrukce s velmi štíhlými profily a neobyčejně velkými skleněnými plochami, které propouští maximum denního světla. Kdo by si nepřál rozšířit si několika rychlými hmaty obytný či pracovní prostor.
Do interiéru nabízíme neizolované posuvné dveře Schüco s celou řadou nových designových konceptů. Obě systémové varianty lze vzájemně návazně kombinovat.
Dopřejte si maximální komfort, dostatek denního světla a unikátní propojení domova a zahrady či terasy. Tohle všechno vám umožňují posuvné dveře Schüco, které vám nabízíme v plastovém a hliníkovém provedení.
Posuvné dveře Schüco mají moderní zdvižně-posuvný systém. Dveře se pohybují po zapuštěném hliníkovém prahu a vytvářejí tak praktický bezbariérový vstup. Další výhodou je, že dveře velmi snadno otevřete, nepotřebujete tolik síly jako u běžných posuvných dveří.

Proč si pořídit moderní posuvné dveře?

  • - Jsou nenáročné na prostor. Jedno křídlo dveří se zasouvá za druhé a výrazně vám tak šetří místo v interiéru.
  • - Úzké pohledové profily dveří pouští do interiéru dostatek denního světla.
  • - Jsou designové - oboustranné barvení plastových profilů do elegantních kovových odstínů.
  • - Velmi lehce se otevírají. Schüco dokonce nabízí dveře s technologií e-slide, díky které dveře ovládáte jedním stisknutím tlačítka.
  • - Díky extrémně pevným profilům můžeme realizovat i opravdu velké prosklené plochy.
  • - Bezpečnost - dveře jsou odolnější proti vniknutí. Podle vybavení můžete dosáhnout až 2. třídy ochrany.

Vlastnosti, kterými se vyznačují posuvné dveře Schüco

Komfort u Schüco zcela automaticky

Zvýšený komfort bydlení si zajistíte automatizací objektu. K otevření a zavření velkých dveří stačí jeden prst. Jedním pohledem zkontrolujete, zda jsou zavřeny všechny dveře. A stačí jeden telefonát Vašemu nejbližšímu partnerovi Schüco, abyste ještě znásobili kvalitu Vašeho bydlení: se systémy posuvných dveří Schüco.

Schüco e-slide - jednoduché ovládání stisknutím knoflíku

Čím snadněji se dá s posuvnými dveřmi se zdvihem pohybovat, tím lépe se s nimi žije. Proto Schüco vyvinulo technologii e-slide. S ní lze plně automaticky, velmi tiše a rychle pohybovat křídly o hmotnosti až 250 kg či elementy o rozměrech až 3 x 3 metry. Ocení to především děti a starší nebo tělesně postižené osoby. Skrytě uložená automatika e-slide je ovládána pomocí tlačítek umístěných na křídle či kdekoliv v pokoji, nebo centrálně (při napojení na automatizaci objektu). Zní to komplikovaně? Je to tak snadné, že to prakticky nelze zkazit.
Schüco e-slide je k dispozici pro posuvné systémy a posuvné dveře se zdvihem. Díky příslušnému inteligentnímu“ softwaru disponuje pohon e-slide integrovanou ochranou proti přivření.

Energie díky automatizaci

Automaticky ovládané fasádní pláště jsou výzvou s velkou budoucností. Aby bylo možno optimalizovat spotřebu energií, je nutno vzájemně sladit řadu funkcí, jako ventilaci, regulaci pokojového klimatu, zastínění, zabezpečení a produkci energií. To zajišťují automatické otvírací a uzavírací jednotky pro posuvné systémy, které řídí přirozené cykly větrání, a stínící systémy závislé na intenzitě slunečního záření a denního světla, které jsou v ideálním případě propojeny s vnitřním osvětlením a ovládáním topení a klimatizace.
Centrálně ovládaná okna a dveře slouží k úspoře energie, a kromě toho lze kontrolovaným otvíráním v nočních hodinách bránit přehřívání vnitřku objektu. Deklarovaným cílem Schüco je elektronické zesíťování a automatické řízení všech aktivních prvků fasádního pláště. Tím lze komplexně využít energetický potenciál moderního fasádního pláště. Pro modernizaci objektu se hodí radiový systém Schüco Wireless Control System, který umožňuje automatizaci bez nutnosti instalace kabelových rozvodů. S ovládáním přes komunikační moduly, jakými jsou iPad, iPhone, Blackberry apod., se otvírají zcela nové možnosti pro protisluneční clony, ochranu proti oslnění či regulaci osvětlení a klimatizace.

Individuální podoba Vašeho domova

Individualita, která je vidět na první pohled. Schüco Vám nabízí možnost libovolné kombinace tvarů, funkcí, barev a techniky Vašich posuvných dveří, které pak lze harmonicky sladit s Vašimi okny. Každý objekt tak může projevit svůj vlastní nezaměnitelný charakter.

Rozmanité varianty otvírání

Systémy posuvných dveří značky Schüco přesvědčují perfektní funkčností – a díky rozmanitým variantám otvírání navíc nabízí zcela mimořádné konfigurační možnosti:

  • Posuvné dveře
  • Posuvné dveře se zdvihem
  • Paralelně odstavné posuvné sklopné dveře (dveře PASK)
  • Shrnovací dveře (faltovačky)

Díky velkému výběru barev a profilů lze transparentní posuvné konstrukce jak zevnitř, tak i zvenku perfektně sladit s architekturou domu či zimní zahrady. Lze tak vytvořit celkový harmonický obraz a dát mu opticky ho zdůraznit.

Posuvné dveře - velkorysé průchody

Je zapotřebí dveří, které se v případě potřeby jednoduše odsunou stranou a vytvoří se tak velkorysý průchod o velikosti až dvou třetin šířky elementu? Posuvné dveře Schüco se velmi tiše pohybují po nerezových kolejnicích z ušlechtilé oceli.

Všechny posuvné elementy běží v jedné rovině – bez rušivých, do prostoru vyčnívajících dveřních křídel. S posuvnými dveřmi Schüco se podstatně zvětšuje prostor pro nápady ohledně uspořádání prostoru. Podle potřeby lze vzájemně kombinovat až šest zasklených rámů.

Posuvné elementy jsou ideální i k transparentnímu a flexibilnímu dělení interiéru. Jejich barevná rozmanitost je tak velká, že zcela určitě naleznete barvu vhodnou k Vašemu stávajícímu vybavení.

Posuvné dveře se zdvihem - perfektní těsnost

Je překvapivé, jak snadno se dá pohybovat s posuvnými dveřmi se zdvihem z hliníkových profilů. V uzavřeném stavu přesvědčují perfektní těsností a poskytují skvělou tepelnou a zvukovou izolaci. Jejich odolnost proti vniknutí navíc zvyšuje pocit osobní bezpečnosti. Posuvné dveře se zdvihem lze otevřít posunem do jedné strany nebo ze středu. Až tři kolejnice umožnují velké rozteče otevření a tím i flexibilní použití u velkoformátových skleněných konstrukcí, např. u zimních zahrad.

Paralelně odstavné posuvné sklopné dveře (dveře PASK) - s možností sklopení

Optimální kombinace posuvných dveří a otvíravě sklopných oken poskytuje komfortní možnosti využití a jednoduchého ovládání. Za účelem větrání lze jednoduše sklopit pouze jedno křídlo okenních dveří PASK nebo lze otevřít celou plochu. Křídla PASK jsou v rámech osazena tak, že zvenku plošně lícují a zevnitř jsou s přírazem, takže je zajištěna optimální těsnost.

Shrnovací dveře - neskutečná úspora místa

Se shrnovacími dveřmi Schüco lze otevřít prakticky kompletní skleněné stěny. Jednotlivé elementy se rychle a kompaktně poskládají ke straně do úzkého svazku. Podle oblasti použití jsou k dispozici dvě varianty:
Vysoce tepelně izolované shrnovací dveře pro venkovní prostředí
Svazky křídel těchto tepelně-izolovaných dveří je možné velmi snadno shrnout dovnitř či ven resp. posunout doprava nebo doleva. Křídla se přitom pohybují téměř nehlučně po vodících lištách. Jištěny jsou bezpečně nahoře i dole. Tím je vytvořeno perfektní propojení venkovního a vnitřního prostředí.
Neizolované shrnovací dveře do interiéru
V oblastech, kde je použita dodatečná tepelná izolace, jsou neizolované shrnovací dveře tou nejlepší volbou. K rozšíření obytného nebo kancelářského prostoru lze dveřní systém kompletně otevřít.